Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


Moxa kuželíky na su-jok á 200 ks, 0,5 × 2,5 cm

akupunkturní pomůcka

Moxovací kuželíky na Sujok – sálání pelyňku - Sujok mini-moxy s průduchem uprostřed s podložkou á 200 ks o rozměrech 0,5 × 2,5 cm Více...

Cena s DPH350,00 Kč
Nedostupné
Značka
Huan Qiu
Kód
MOXA KSJ

Produkt je zařazen v těchto kategoriích

Podrobný popis Moxa kuželíky na su-jok á 200 ks, 0,5 × 2,5 cm

Moxovací kuželíky na Sujok – sálání pelyňku - Sujok mini-moxy s průduchem uprostřed s podložkou á 200 ks o rozměrech 0,5 × 2,5 cm

Knihy o moxování

 • Moxování v tradiční čínské medicíně, Ondrej Bangha
 • Baňkování a moxování pro maséry - Zdeněk Šos

  Moxováním neboli využíváním tepla hořícího pelyňku se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla - postižených ploch, nebo akupunkturních bodů.

  Využívá znalostí tradiční čínské akupunktury, kdy teplo pelyňku prostupuje tělem do hloubky a vstupuje do akupunkturních drah.

  Je třeba zdůraznit, že se k prohřívání používá přírodního způsobu aplikace- tepla sálajícího při doutnání nejjemnějších částí mladých květů čínského pelyňku

  Jak moxování funguje?

  Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, která k obtížím přistupuje na základě celostního přístupu, kdy se sálavým hluboko prohřívajícím teplem uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama.

  Starověký klasik Pien-Čchue (5.st.př.n.l.), který se poprvé v historii ve svých dílech zabýval výhodami moxování oproti akupunktuře, zdůrazňoval, že význam moxování spočívá v tom, že se tělu dodává nová energie, která může být použita za podmínek nedostatku i nadbytku, a to jako protiklad k akupunktuře, kterou je možno použít pouze, pokud má tělo dostatek vlastní vitální energie, a kterou nedoporučoval u oslabených osob, neboť by mohla ještě více prohloubit jejich slabost. Zdůrazňoval proto mj. význam používání moxy u oslabených a starých osob. V Úvodu do medicíny (dílo z roku 1575) se říká: "Když nemoc přestane odpovídat na bylinky a akupunkturu, doporučuje se moxování".

  O pelyňku

  Lístky pelyňku (Artemisia chinensis) mají za sebou dlouhou tradici používání; čínská medicína jim přisuzuje teplou (jangovou) povahu, hořkou a pálivou chuť, účinky na doplnění krve a energie čchi. Používá se jich u potížích z chladu a vlhkosti. Nejčastěji se používá "vata" z kvítků pelyňku formovaná do doutníků, které umožňují snadnou aplikaci.

  Vůně hořícího pelyňku u většiny lidí navozuje pocit uvolnění. Po celém světě má pelyněk pověst byliny, která chrání před zlem. V lidové tradici se pelyňkem plnily polštářky na spaní, aby spánek nebyl rušen zlými sny.

  Více o moxování v článku Moxa a moxování pro vaši kondici.

  Čtete pozorně instrukce na etiketě

  • Moxu zapalujte svíčkou, nebo zapalovačem
  • Nejlépe se zhasíná zamezením přístupu vzduchu (např. skleněná zhasínátka.), popř. ponořením do vody
  • Používejte v bezpečné vzdálenosti od hořlavých látek
  • Pozor na možnost popálení!
  • Akujehla musí umožnit umístění kuželíku alespoň 3 dm od pokožky!
  • Nepoužívejte je-li kuželík prasklý
  • Určeno kvalifikovaným akupunkturistům

Zeptejte se nás

Máte-li dotaz, připomínku nebo nám chcete sdělit něco důležitého, kontaktujte nás pomocí formuláře.

Dotaz:

Informace o produktu bude přidána automaticky

Odkazy