Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


Vaření podle pěti elementů v souladu s ročními obdobími

kniha

Kniha Vaření podle pěti elementů v souladu s ročními obdobími. Autorka knihy Roswitha Fehrer. Kniha obsahuje 250 receptů pro celou rodinu. Více...

Cena s DPH299,00 Kč
Nedostupné
Značka
Knihy
Kód
KN9788072813087

Produkt je zařazen v těchto kategoriích

Vaření podle pěti elementů v souladu s ročními obdobími - kniha

Podrobný popis Vaření podle pěti elementů v souladu s ročními obdobími

Publikace nám přibližuje jak lze výživu chápat a využívat jako lék. Učení o výživě podle pěti elementů je dodnes základní součástí čínské medicíny.

Staří čínští taoisté chápali skryté souvislosti, kterými je možné vysvětlit děje v přirozeném světě, jako princip wu sing, přírodní zákon pěti prvků, který symbolizuje ubývání a narůstání vibrací jin a jang. Zemi, vodu, kov, oheň a dřevo vnímali jako dynamické procesy, které mají zvláštní vlastnosti a existují ve vzájemných vztazích tvoření a zániku.

Učení o výživě podle pěti elementů je dodnes základní součástí čínské medicíny. Zásadou vaření podle pěti elementů je využítí energetické a termické kvality jadnotlivých potravin. Díky tomu je možné zachovat si zdraví, nebo vyrovnat nevyváženosti vyvolané tělesnou konstitucí, nesprávnou výživou, vlivy ročních období, nebo klimatickými vlivy. Jinými slovy to znamená, že výživu lze chápat a využívat jako lék.

Autorka knihy Roswitha Fehrer, přední evropská odbornice na čínskou medicínu, přináší ve své knize 250 unikátních receptů, které mohou významně přispět ke zlepšení zdraví, tělesné i duševní kondice a radosti ze života vás i vaší rodiny.

Počet stran:288

Vazba:Vázaný

Zeptejte se nás

Máte-li dotaz, připomínku nebo nám chcete sdělit něco důležitého, kontaktujte nás pomocí formuláře.

Dotaz:

Informace o produktu bude přidána automaticky

Anketa

Připravujeme:

Zatím nikdo nehlasoval