Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


Hericium–MRL, Korálovec ježatý (Lví hříva)

Hericium–MRL

Vzácná jedlá houba s plodnicí kulovitého či vejčitého tvaru o velikosti až 30 cm. Paraziticky roste na poškozených kmenech buků a dubů. Pro svůj tvar se v angličtině se nazývá "hřívou lva", v čínštině či němčině "hlavou opice". Obsahuje draslík, zinek, železo, germanium, selen, fosfor, avšak jen malé množství sodíku. Zastoupeny jsou všechny základní aminokyseliny a rovněž polysacharidy a bílkoviny.

Navštivte stránky věnované kvalitě naší houbové výživy www.houbovavyziva.cz

Letní harmonie, Maitake-MRL & Hericium-MRL
doplněk stravy

  • Doporučujeme
  • Akce
1 198,00 Kč 1 079,00 Kč Koupit
  • Originální název: AKCE platí do 31.08.2024 nebo do vyprodání zásob.
  • Kód: MRLletniharmonizace

Hericium-MRL BIO mycélium/biomasa 250 g
doplněk stravy

2 390,00 Kč Koupit
  • Originální název: BIO Hericium erinaceus, korálovec ježatý
  • Kód: MRLheri250BIO

Hericium-MRL BIO mycélium/biomasa 100 g
doplněk stravy

1 290,00 Kč Koupit
  • Originální název: BIO Hericium erinaceus, korálovec ježatý
  • Kód: MRLheri100BIO

Hericium-MRL mycélium/tablety 90 tbl.
doplněk stravy

599,00 Kč Koupit
  • Originální název: Hericium erinaceus, korálovec ježatý
  • Kód: MRLheri

Hericium-MRL v BIO kvalitě

Hericium-MRL je certifikován BIO v podobně volné jemně mleté biomasy (100 g a 250 g). Balení v tabletách (90 kusů, každá s 500 mg biomasy) tvoří stejná biomasa jako v BIO certifikovaných variantách. S nutnými pojivy pak každá tableta váží mírně přes 700 mg. Právě pojiva ale představují prozatímní překážku v možnosti BIO certifikace tablet, neboť prováděcí předpisy použitá pojiva zatím neuvádějí mezi povolenými přídatnými látkami, navíc by se nedařilo ani plnit 5% limit pro obsah přídatných látek.

Význam houbové biomasy MRL (Mycology Research Laboratories)

Houbová biomasa MRL je přírodní prášek asepticky (sterilně) pěstovaného podhoubí (mycélium) se zárodky, tedy „pupeny“ mladých plodnic (primordia) příslušných hub. Biomasa je dále šetrně a hygienicky zpracována v prostředí s pozitivním tlakem vzduchu filtrovaného přes HEPA filtry.

Biomasa MRL proto nabízí zajímavý nutriční přínos, neboť v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extraktů či koncentrátů, a tak výsledný přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové houbě a je dále umocněn využitím celého podhoubí. Plně respektuje celostní principy, protože nabízí samotnou přírodou připravený koktejl z přehršle navzájem spolupracujících a spolusouvisejících prospěšných biodostupných složek - jedná se o skutečně plnokrevný přírodní produkt se zachovanou vysokou enzymatickou aktivitou, která se v biomase neničí díky absenci vyšších teplot při zpracování (suší se při nízké teplotě, nízká teplota se udržuje i při mletí, nic se nepřevařuje ani nevyvařuje).

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.