Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


Cordyceps–MRL, Housenice čínská

Cordyceps–MRL

Pěstební materiál pro Cordyceps–MRL pochází z vysokých nadmořských výšek Nepálu, kde parazituje většinou na housenkách jednoho typu můr. Na rozdíl od většiny cordycepsů pocházejících z Dálného Východu ho MRL nesbírá z mrtvých housenek, ale dává přednost použití vlastní produkce z kultivace ve sterilním prostředí, čímž se eliminuje jinak nevyhnutelná kontaminace škodlivými bakteriemi a cizorodými houbami, a rovněž pro jeho produkci není třeba živočišný materiál (housenky), a tak je vhodný i pro vegetariány a vegany. Zdroje kvalitního cordycepsu v Asii totiž zdaleka nestačí ani na pokrytí domácí spotřeby.

Cordyceps-MRL je vhodný pro vegetariány i vegany.

Navštivte stránky věnované kvalitě naší houbové výživy www.houbovavyziva.cz

Cordyceps-MRL BIO mycélium/biomasa 250 g
doplněk stravy

  • Akce
2 850,00 Kč 2 550,00 Kč Koupit
  • Originální název: SLEVA – končící DMT: 16.12.2024
  • Kód: MRLcordyceps250BIO

Cordyceps-MRL BIO mycélium/biomasa 100 g
doplněk stravy

1 650,00 Kč Koupit
  • Originální název: BIO Cordyceps sinensis, housenice čínská
  • Kód: MRLcordyceps100BIO

Cordyceps-MRL mycélium/tablety 90 tbl.
doplněk stravy

799,00 Kč Koupit
  • Originální název: Cordyceps sinensis, housenice čínská
  • Kód: MRLcordyceps

Cordyceps-MRL v BIO kvalitě

Cordyceps-MRL je certifikován BIO v podobně volné jemně mleté biomasy (100 g a 250 g). Balení v tabletách (90 kusů, každá s 500 mg biomasy) tvoří stejná biomasa jako v BIO certifikovaných variantách. S nutnými pojivy pak každá tableta váží mírně přes 700 mg. Právě pojiva ale představují prozatímní překážku v možnosti BIO certifikace tablet, neboť prováděcí předpisy použitá pojiva zatím neuvádějí mezi povolenými přídatnými látkami, navíc by se nedařilo ani plnit 5% limit pro obsah přídatných látek.

Čínský název "v zimě červ - v létě tráva (dongchong xiacao)" odpovídá původnímu životnímu cyklu houby, která přes dlouhou zimu ve vysokých nadmořských výškách Nepálu parazituje na housenkách jednoho typu můr a se samým začátkem jara vyhání plodnici (stromu) schovávající se ve slehlé trávě, ze které sotva slezl sníh, tak dovedně, že ji umí najít jen cvičené oko místních sběračů.

Malcolm Clark, jeden ze zakladatelů Mycology Research Laboratories Lt.d (UK), tedy MRL, navázal na práci svého japonského učitele, mykologa dr. Tsuneto Yoshiiho, který od roku 1984 vyvíjel koncept houbové biomasy a donutil původně masožravou housenici neparazitovat na živočišném materiálu, ale spokojit se se zrninami. Cordyceps-MRL je proto ostřílený vegan dávno zakalený zkušenostmi překonaných výzev udržitelného pěstování standardizovaných populací v podmínkách řízeného masa prostého pěstování.

Na rozdíl od většiny cordycepsů pocházejících z Dálného Východu, ať již těch vzácných, aristokratických, na vysokohorské extrémní podmínky adaptovaných a po tisíciletí čínskou medicínou na dvorech velmožů využívaných housenic (Cordyceps sinensis, C. nepaliensis), nebo těch nížinných, které dnes tvoří absolutní většinu exportu pro svou snadnou pěstování (C. militaris), neobsahuje Cordyceps-MRL naprosto žádné zbytky mrtvých housenek.

MRL upřednostňuje vlastní produkci kultivovanou ve sterilním prostředí, čímž se eliminuje jinak nevyhnutelná kontaminace škodlivými bakteriemi a cizorodými houbami, a za využití Yoshiiho metody není pro produkci třeba žádný živočišný materiál. Zdroje kvalitního cordycepsu v Asii navíc zdaleka nestačí ani na pokrytí domácí spotřeby, což bylo v minulosti důvodem jeho astronomických cen.

Význam houbové biomasy MRL (Mycology Research Laboratories)

Houbová biomasa MRL je přírodní prášek asepticky (sterilně) pěstovaného podhoubí (mycélium) se zárodky, tedy „pupeny“ mladých plodnic (primordia) příslušných hub. Biomasa je dále šetrně a hygienicky zpracována v prostředí s pozitivním tlakem vzduchu filtrovaného přes HEPA filtry.

Biomasa MRL proto nabízí zajímavý nutriční přínos, neboť v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extraktů či koncentrátů, a tak výsledný přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové houbě a je dále umocněn využitím celého podhoubí. Plně respektuje celostní principy, protože nabízí samotnou přírodou připravený koktejl z přehršle navzájem spolupracujících a spolusouvisejících prospěšných biodostupných složek - jedná se o skutečně plnokrevný přírodní produkt se zachovanou vysokou enzymatickou aktivitou, která se v biomase neničí díky absenci vyšších teplot při zpracování (suší se při nízké teplotě, nízká teplota se udržuje i při mletí, nic se nepřevařuje ani nevyvařuje).

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Další názvy této houby, ale s nesprávným přepisem: kordiceps, kordyceps, cordiceps.

Anketa

Připravujeme

Zatím nikdo nehlasoval