Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


Triton–MRL (Cordyceps, Reishi, Shiitake)

Triton–MRL

Jedinečný prostředek pro doplnění Vaší stravy o cenné obsahové látky specifické pro říši hub: trojice globálně uznávaných superhub ,které přinášejí to nejlepší synergisticky hned ze tří směrů! Houbová výživa MRL má zachovanou enzymatickou aktivitu a plný komplex obsahových látek včetně prospěšné vlákniny, ceněného mycélia (podhoubí) a primordií (zárodečných pupenů plodnic hub).

Tři houboví velikáni, kteří podporují vaši sílu ve vyvážené směsi houbové výživy, doplňku stravy TRITON-MRL ze tří směrů jsou:

 • Housenice (cordyceps) – síla z hor
 • Lesklokorka (ganoderma, reishi) – síla z údolí
 • Houževnatec (shiitake) – síla propojení.

Triton-MRL BIO mycélium/biomasa 100 g
doplněk stravy

 • Doporučujeme
 • Akce
1 290,00 Kč 999,00 Kč Koupit
 • Originální název: SLEVA – končící DMT: 02.08.2024
 • Kód: MRLtriton100BIO

Triton-MRL BIO mycélium/biomasa 250 g
doplněk stravy

2 390,00 Kč Koupit
 • Originální název: BIO Cordyceps, Reishi, Shiitake
 • Kód: MRLtriton250BIO

Triton-MRL mycélium/tablety 90 tbl.
doplněk stravy

599,00 Kč Koupit
 • Originální název: Cordyceps, Reishi, Shiitake
 • Kód: MRLtriton

Náš cordyceps, neboli housenice, je dobrodružná houba – její sadba pochází přímo z Nepálu, kde ji nasbíral Malcolm Clark, mykolog, o kterém si říká, že je Indianou Jonesem houbové výživy. Housenice přináší obraz nekompromisní síly horského prostředí, v němž musí ustát dlouhodobý chlad a nedostupnost zdrojů. Díky Malcolmovi nemusí ovšem všichni vylézt během krátkého nepálského jara do několika tisíc metrů, aby si tam užili podporu housenice. Kromě dávných císařů tak housenici ocenil již nejeden horolezec a sportovec vůbec. Sama o sobě však housenice právě pro náklonnost k chladnému prostředí není vhodná, pokud uvnitř či navenek panuje horko, neřku-li jak uvnitř, tak venku.

Jangovost, chladuodolnost a téměř „mužskou“ kvalitu housenice však krásně protikladně doplňuje teplomilná lesklokorka s téměř „ženskou“ kvalitou, u níž si zase můžeme představit řeku, proudící v chráněných a osluněných horských údolích, kde je lesklokorka jako doma (v Čechách občas např. i podél Jizery). Taková řeka musí mít dostatek vody a obvykle proudí s dostatečnou silou – žádné líné delty, jde tady totiž minimálně o BETAglukany! Úplně vidíme, že pokud na takovém místě spočineme, duch bude osvěžen a uklidněn a starosti samy s vodou odplynou…

Houževnatec je zase houba – komunikátor, houba – pionýr, průkopník, která v přírodě osidluje čerstvě neživé dřevo, nedotčené pokročilejší kolonizací jinými houbami či plísněmi. Nemá zájem se přetlačovat s někým jiným. Ví své, včas se usadí jako první, nachází a buduje si svoje centrum pro další šíření, a tento svůj střed si umí následně i uhájit před opozdilými nájezdníky. Proto také obě dvě ostatní houby ideálně propojuje, vyplňuje prostor mezi nimi, a je jim cenným pevným bodem, o který se mohou opřít, když mají přeskupit horizonty z hor a údolí.. Prázdné zaplní, hory a údolí s lunou propojí, řádné je dobře živené, a proto narůstá a vyplňuje.

Triton-MRL tedy představuje vyváženou kombinací tří věhlasných hub se stejným poměrem (1/3) zastoupení v produktu: housenice čínské (Cordyceps sinensis, japonsky: tochukaso, čínsky: dongchongxiacao), lesklokorky lesklé (Ganoderma lucidum, reishi, lingzhi) a houževnatce jedlého (Lentinula edodes, shiitake – šitake, xianggu, donggu). Takové složení respektuje moderní vědecké poznatky o obsahových látkách, kdy rozšíření spektra obsahových látek nastává vhodným použitím zástupců různých řádů říše hub.

TRITON-MRL nabízíme ve variantách:

 • prášková biomasa (certifikovaná BIO, veganská, bez pojiv) ve dvou různých velikostech balení, 250g a 100g
 • tablety (balení – 90 tablet, pojiva jsou maximálně přírodní)
Obě varianty se dají užívat i současně a mají své výhody (tablety jsou například skvělé na cesty, prášek se zase dá jednoduše zamíchat do max. 40 stupňů teplého nápoje či jogurtu).

Jako vhodný doplněk stravy doporučujeme TRITON-MRL zejména v podzimním a zimním období k užívání v průběhu dopoledne a/nebo v časném odpoledni, nejlépe s alespoň hodinovým odstupem od jídla. Není však určen pro situace s akutními respiračními či chřipkovými onemocněními, po jejich odeznění může být opět do výživy samozřejmě zařazován.

TRITON-MRL – vyvážená kombinace 3 hub

Celosvětově je jen pár houbových šampionů, jejichž vhodnost pro nespecifické obohacení a doplnění výživy je shodně potvrzována jak zkušenostmi z tisíciletí tradičního používání zejména v Asii (u nás byly houby v uplynulých staletích tabuizované), tak i moderními výzkumy. Není asi překvapivé, že ale nemusí být vhodné všechny houbové premianty k sobě dohromady spojit, někteří jdou k sobě lépe než jiní, např. některé kombinace jsou více vyživující, některé třeba zase více regulační apod

Z tohoto důvodu tvrzení, že „TRITON-MRL je vyváženou kombinací hub“, se tolik ani neopírá o fakt, že všechny tři obsažené houby (housenice, lesklokorka, houževnatec) mají poměrově shodné třetinové zastoupení, ale hlavně o skutečnost, že jim to společně ladí a svými unikátními charakteristikami se nepřetlačují, nepřevyšují, nýbrž podporují, synergisticky vzájemně doplňují.

Schopnost a vlastnost vybraných hub být společně v přípravku TRITON-MRL jde vysvětlovat mnoha způsoby. Vzhledem k zákonným omezením (viz rámeček dole), se my sami musíme omezit na vysvětlení přes charakteristický způsob jejich života: nejsou to totiž konkurenti. Lesklokorka (ganoderma) a houževnatec (šitake) patří mezi houby stopkovýtrusné, a k tomu jsou obě i typické představitelky dřevních hub, neboť mají enzymatický aparát k rozkládání dřevní hmoty, avšak narozdíl mnoha jiných dřevních hub, tyto dvě živé dřevo respektují, tedy ušetří a nerozloží, když preferují dřevo mrtvé či odumírající. Houževnatec (šitake) dokonce vysloveně preferuje mrtvé dřevo, je kolonizátorem prvního typu, protože téměř neumí vytlačovat ani dřevinu, ani jiné houby z jejich životního prostoru, prostě potřebuje čerstvě padlé větve či kmeny, a ještě na ně musí narazit jako první. Housenice (cordyceps) patří do úplně odlišné skupiny hub, řazena je mezi houby vřeckovýtrusné. A má i úplně jiný apetit, když v přírodě napadá živé larvy housenek – děsit se ale nemusíte, námi dodávaná housenice MRL vyrostla jako vegetariánka, roste na zrninách, tak jak ji k tomu přesvědčil již v 80. letech japonský mykolog dr. Tsuneto Yoshii, na kterého dále navazuje jeho žák Malcolm Clark, spoluzakladatel MRL.

Navštivte stránky věnované kvalitě naší houbové výživy www.houbovavyziva.cz

TRITON-MRL v BIO kvalitě

Triton-MRL je certifikován BIO v podobně volné jemně mleté biomasy (100 g a 250 g). Balení v tabletách (90 kusů, každá s 500 mg biomasy) tvoří stejná biomasa jako v BIO certifikovaných variantách. S nutnými pojivy pak každá tableta váží mírně přes 700 mg. Právě pojiva ale představují prozatímní překážku v možnosti BIO certifikace tablet, neboť prováděcí předpisy použitá pojiva zatím neuvádějí mezi povolenými přídatnými látkami, navíc by se nedařilo ani plnit 5% limit pro obsah přídatných látek.

Význam houbové biomasy MRL (Mycology Research Laboratories)

Houbová biomasa MRL je přírodní prášek asepticky (sterilně) pěstovaného podhoubí (mycélium) se zárodky, tedy „pupeny“ mladých plodnic (primordia) příslušných hub. Biomasa je dále šetrně a hygienicky zpracována v prostředí s pozitivním tlakem vzduchu filtrovaného přes HEPA filtry.

Biomasa MRL proto nabízí zajímavý nutriční přínos, neboť v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu charakteru obsahových látek jako u extraktů či koncentrátů, a tak výsledný přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové houbě a je dále umocněn využitím celého podhoubí. Plně respektuje celostní principy, protože nabízí samotnou přírodou připravený koktejl z přehršle navzájem spolupracujících a spolusouvisejících prospěšných biodostupných složek - jedná se o skutečně plnokrevný přírodní produkt se zachovanou vysokou enzymatickou aktivitou, která se v biomase neničí díky absenci vyšších teplot při zpracování (suší se při nízké teplotě, nízká teplota se udržuje i při mletí, nic se nepřevařuje ani nevyvařuje).

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.