Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


kustovnice čínská - GOJI - gouqizi 80 g

doplněk stravy

Balení obsahuje 80 g plodů velmi kvalitní kustovnice čínské, GOJI, gouqizi. Lycii fructus. Kontrolováno a testováno v Německu.
V Číně se užívá ve stravě mnoho prostředků a přípravků, jejichž použití a způsob přípravy nejsou u nás zatím zcela běžné. Jedním z nich je i tento, nelze ho konzumovat jako základní potravinu, ale pouze jako potravinu doplňkovou. Více...

Cena s DPH199,00 Kč
Koupit
Cena bez DPH 177,68 Kč

Dostupnost: skladem > 5 ks

Značka
Bylinky TČM
Kód
FT 070 80
Originální název
gouqizi

Produkt je zařazen v těchto kategoriích

 Související produkty

kustovnice čínská - GOJI - gouqizi 100 g
doplněk stravy

  • Originální název: gouqizi
  • Kód: FT 070 100

kustovnice - GOJI, gouqizi 20 g - instantní prášek
doplněk stravy

329,00 Kč Koupit
  • Originální název: gouqizi
  • Kód: LFT 070 20

Treatise on the Spleen and Stomach, Li Dong – Yuan's
kniha

1 900,00 Kč Koupit
  • Originální název: A Translation of the Pi Wei Lun
  • Kód: KN0936185414

Podrobný popis kustovnice čínská - GOJI - gouqizi 80 g

Balení obsahuje 80 g plodů velmi kvalitní kustovnice čínské, GOJI, gouqizi. Lycii fructus. Kontrolováno a testováno v Německu.

V Číně se užívá ve stravě mnoho prostředků a přípravků, jejichž použití a způsob přípravy nejsou u nás zatím zcela běžné. Jedním z nich je i tento, nelze ho konzumovat jako základní potravinu, ale pouze jako potravinu doplňkovou.

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Doporučujeme recepty:

Původ:

Domovinou keřovité rostliny Lycium chinense Mill. jsou severní a západní oblasti Číny, Japonsko, Jáva a Střední Asie. Její plody jsou červenooranžové barvy s malou vypouklinkou na špičce a bílou značkou po stopce na konci opačném. Zralé plody se sbírají v období letního slunovratu a po sběru se suší ve stínu.

Dávkování:

Dle chuti, nejvíce však 10 g denně.

Balení 80 g.

Zajímavosti:

Z hlediska tradiční čínské medicíny má kustovnice vyrovnanou povahu, sladkou chuť a tropismus ke dráze ledvin a jater.

O kustovnici a jejích účincích se zmiňoval i slavný čínský lékař Li Š´-čen, když vysvětloval vyhlášenou dlouhověkost obyvatel vesnice Nan-čchiou, kteří často pili kustovnicové víno.

O život prodlužujících účincích kustovnice kolují dokonce v Číně krátké příběhy, jako je tento:

Prostý poutník procházel vesničkou Si-che, když jeho pozornost upoutal následující výjev. Asi šestnáctiletá mladá dívka tloukla starého prošedivělého muže dřevěným bidlem po hlavě. Poutník se chtěl starého muže zastat, neboť jeho věk odhadoval na 80-90 let. Zeptal se proto dívky, proč staříka bije. Dívka nazlobeně odvětila, že je vnučkou onoho muže a tluče ho, protože dědeček nechce pít své bylinky na dlouhověkost. "Jak nemá potom vypadat tak staře!" dodala. Poutník neodolal, aby se jí nezeptal na její věk. Odpověď ho velmi překvapila - dívce bylo 372 let. Udiveně se jí proto otázal, jak je možné dožít se takového věku. Dívka mu prozradila, že se po celý rok živí kustovnicí …

Čínsky se kustovnice nazývá gouqizi (čtěte kou-čchi-c´), japonsky goji (čtěte godži).

Můžeze znát také jako: červené rozinky, kustovnice, lycium sinensis, lycium chinensis, lycii fructus, lycium barbarum, koučchic, goji, gouqizi, gouqi.

Složení: viz Etiketa

Datum Minimální trvanlivost do: vyznačeno na obalu.

Zeptejte se nás

Máte-li dotaz, připomínku nebo nám chcete sdělit něco důležitého, kontaktujte nás pomocí formuláře.

Dotaz:

Informace o produktu bude přidána automaticky

Odkazy

Etiketa

Etiketa1

Anketa

Připravujeme

Zatím nikdo nehlasoval