Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


Společenská odpovědnost

Nedejme si Coriolus

Nedejme si Coriolus

Nejvýznamnějším českým dovozcům byl našimi úřady zakázán prodej v tradici čínské medicíny tisíciletími prověřené houby outkovky pestré čínsky - yunzhi, japonsky kawaratake, vědeckým jménem Coriolus versicolor (Trametes versicolor), a to s odkazem na unijní legislativu určenou pro geneticky modifikované organismy (GMO). Netvrdíme, že bylinky a přírodní prostředky musí využívat každý obyvatel ČR nebo EU. Jde tu o prosté zachování možnosti volby, resp. její dostupnosti. Vždyť legislativa EU pracuje s tezí, že správné/zdravé výživy lze dosahovat zejména prostřednictvím konzumace „pestré stravy“. V rozporu s tím ale na straně establishmentu sílí snaha o aplikaci Nařízení o potravinách nového typu (258/1997/ES), jež podle názvu má regulovat GMO na trhu EU, do oblasti regulace využívání přirozených, genetickým inženýrstvím jinak nepozměněných darů naší planety Země. Pokud nechcete přicházet absolutně netransparentním způsobem o další a další osvědčené přírodní prostředky a získat zpět již ty ztracené (např. yunzhi - Coriolus versicolor), podepište petici.
 

European benefyt foundation

European Benefyt Foundation (EBF)

EBF is the result of the merging interests and concerns of two parties: The Belgian professional association O.P.P.As (Oriental Plant Promotion Association) and two Dutch operators in the field of Ayurveda. Together we have monitored the evolution and the interpretation of EU and national legislation in the past few years. We have come to the conclusion that under this legislation traditional disciplines will either be exterminated or else will survive as a ludricrous caricature of the original. As far as we are concerned, under the actual directives, the EU regulatory authorities are throwing the baby away with the bathwater. We will try, in an open dialogue with our partners, to develop viable alternatives to preserve those systems in the CAM healthcare landscape in the EU. The general objective of EBF is to promote traditional phytotherapeuthical systems like Ayurveda and TCM, but not limited to these. EBF will defend the basic right of European citizens to access such sources of traditional healthcare when they choose to do so. In order to demonstrate the intrinsic and the added value such time tested systems have to offer EBF will work on a suitable legal statute and the full integration in complementary healthcare.

 

Eko-kom

Eko-kom

Autorizovaná obalová společnost EKO‑KOM byla již v roce 1997 založena průmyslovými podniky vyrábějícími balené zboží. Tato nezisková akciová společnost vytvořila a efektivně provozuje celorepublikový systém, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu na kvalitní evropské úrovni. Pro celý komplex souboru činností zajišťovaných společností se ujal název „Systém EKO-KOM." Tento systém, založený na spolupráci průmyslových podniků, měst a obcí zajišťuje, aby odpady z použitých obalů byly spotřebitelem vytříděny, svezeny sběrovou technikou, dotříděny a konečně využity jako druhotná surovina nebo případně jako zdroj energie.