Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


zlateň žlutá, juhua, Chrysanthemi flos 40 g

doplněk stravy

Balení obsahuje 40 g Zlatene žluté, morušolisté - chryzantémy se žlutým květem - juhua. Datum Minimální trvanlivost do: vyznačeno na obalu. Více...

Cena s DPH99,00 Kč
Značka
Bylinky TČM
Kód
FL 032 40
Originální název
juhua

Produkt je zařazen v těchto kategoriích

 Alternativní produkty

zlateň, juhua - 20 g - instantní prášek
doplněk stravy

329,00 Kč Koupit
  • Originální název: juhua
  • Kód: LFL 032 20

zlateň bílá, baijuhua, Chrysanthemi flos 30 g
doplněk stravy

109,00 Kč Koupit
  • Originální název: juhua
  • Kód: FL 032d 30

WBO7.9 - qiju dihuangwan - wan/pokroutky
doplněk stravy

250,00 Kč Koupit
  • Originální název: qiju dihuang wan
  • Kód: 2009052
  • Abecední kód: WBO7.9

Podrobný popis zlateň žlutá, juhua, Chrysanthemi flos 40 g

Balení obsahuje 40 g Zlatene žluté, morušolisté - chryzantémy se žlutým květem - juhua. Datum Minimální trvanlivost do: vyznačeno na obalu.

Původ:

Domovinou této vytrvalé bylinky dorůstající výšky až 1,5 metru je jihovýchodní Asie, zejména Čína a Japonsko. Vědecký název byliny je Chrysanthemum morifolium. Českých názvů má hned několik: podle barvy - zlateň, podle vědeckého názvu - chryzantéma, nebo dle doby květu - listopadka.

Dávkování a balení:

Dávkování: denně 5 - 15 g v odvaru.

Velmi řídce jsou v literatuře popisovány kontaktní alergické reakce na chryzantému, pokud tedy budete chryzantému užívat poprvé v životě, vyzkoušejte ji nejdříve ve slabší koncentraci

Obsah balení 40 g.

Obsahové látky:

Květy obsahují silice, flavonoidy, monoterpeny borneol a kafr, triterpeny, alkaloid stachydrin, provitamin A, cholin, glykosidy a další

Tradiční čínské kombinace:

  • se sangye velmi zajímavá kombinace přinášející dohromady hybatele dřeva a kovu, najít ji můžeme i v klasických směsích, např. sang-ju yin (sangjuyin)

RECEPTY

Čtěte více v článku zde

Čaj ze zlateně – chryzantémový čaj

Pět květů vložíme do hrnku a zalijeme vroucí vodou (cca 0,3 l). Sníst můžeme i samotné květy. Čaj ze zlateně býval ve starobylé Číně velmi populární jako prostředek pro předcházení zánětlivým onemocněním (např. žaludku, mandlí či pokožky). Obvykle se též popíjí studený za horkého počasí.

Čaj ze zlateně s kustovnicí – chryzantémový čaj s kustovnicí

Tři až pět květů zlateně a cca 10 plodů kustovnice vložíme do hrnku a zalijeme vroucí vodou (cca 0,3 l). Opět můžeme sníst jak květy, tak i plody.

Zelený čaj se zlatení – zelený čaj s chryzantémou

Tři kvítky zlateně s lístky zeleného čaje dle chuti vložíme do hrnku a zalijeme vroucí vodou (cca 0,3 l).

Medový nápoj se zlatení

50 g sušených květů zlateně vaříme cca 1 minutu mírného varu ve 2 dcl vody, poté necháme cca 30 minut pomalu zchladnout. Přefiltrujeme přes pláténko a přidáme přiměřené množství medu. Pečlivě promícháme a můžeme popíjet.

Chryzantémové víno

Přísady:

Tradiční způsob přípravy včetně kvašení vyžaduje přibližně 1 rok zrání. Naštěstí existují i zkratky…

  • 100 g sušených květů
  • 1 litr rýžového vína (saké, nebo jakékoliv jiné ze zrnin s obsahem alkoholu do 20 30 %)

Květy najemno nakrájíme a vložíme do nádoby s vínem. Na temném místě uchováváme zakryté alespoň 2 týdny, každých pár dní však nádobou zatřeseme a několikrát ji obrátíme vzhůru nohama, protože tak se ze zlateně vylouhuje více. Nakonec vše přecedíme, přelijeme do lahve a nadále uchováváme na temném místě. Užívají se 2 - 3 čajové lžičky 2x denně.

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Další názvy: Zlateň morušolistá, chrysantema morušolistá, chryzantéma morušolistá, listopadka morušolistá, Chrysanthemi flos

Složení: viz Etiketa.

Zeptejte se nás

Máte-li dotaz, připomínku nebo nám chcete sdělit něco důležitého, kontaktujte nás pomocí formuláře.

Dotaz:

Informace o produktu bude přidána automaticky

Odkazy

Etiketa

Etiketa1