Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


schizandra čínská, magnolka, wuweizi (mletá) 40 g

doplněk stravy

Balení obsahuje mleté, sušené plody schizandry čínské, Schisandrae fructus, wuweizi - 40 g. Datum Minimální trvanlivost do: vyznačeno na obalu. Více...

Cena s DPH139,00 Kč
Koupit
Cena bez DPH 124,11 Kč

Dostupnost: skladem

Značka
Bylinky TČM
Kód
FT 016 40m
Originální název
wuweizi

Produkt je zařazen v těchto kategoriích

 Související produkty

Puer sypaný 100 g
puer

159,00 Kč Koupit
  • Originální název: GONG TING PU ER
  • Kód: SMCpuersyp

schizandra čínská, magnolka, wuweizi (celá) 40 g
doplněk stravy

139,00 Kč Koupit
  • Originální název: wuweizi
  • Kód: FT 016 40

Podrobný popis schizandra čínská, magnolka, wuweizi (mletá) 40 g

Balení obsahuje mleté, sušené plody schizandry čínské, Schisandrae fructus, wuweizi - 40 g. Datum Minimální trvanlivost do: vyznačeno na obalu.

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Dávkování

Dle chuti, nejvíce však 5 g denně.

Obsah balení 40 g celých plodů.

Účinné látky:

Schizandra obsahuje lignany a silice. Ve slupce plodu (oplodí) jsou organické kyseliny, např. citronová, jablečná, vinná, flavonoidy a sacharidy. V semeni se nacházejí mj. volné mastné kyseliny, vitamíny C, E, betakaroteny, schizandrin.

V této nemleté podobě je určena zejména příznivcům celé krásy plodů, je vhodná zejména pro pečení a dlouhé vaření,

neboť podrcením či pomletím se zpřístupní obsah celého - jinak velmi pevného - semínka, které je zdrojem volných mastných kyselin, vitamínů C, E a betakarotenů.

Zajímavosti:

Schizandra patří mezi silné přírodní antioxidanty.

Není vhodná u hypertenze, epilepsie a časného stadia kašle s nachlazením. Plody schizandry mohou vyvolat stahy dělohy, proto se též nedoporučuje těhotným ženám.

O schizandře a jejích účincích se vypráví v Číně následující příběh:

Jednou jeden člověk onemocněl tuberkulózou a stále ztrácel na váze, až byl tenký jako kmínek bambusu. Ve vesničce, v níž žil, se ho chtěli zbavit ze strachu, že je nemoc velmi nakažlivá. Jeden soused například navrhoval, aby ho dali do loďky a za odlivu poslali na moře, kde by se utopil. Jiný ho chtěl upálit, další zabít nožem.

Rodiče nebohého muže slyšeli tyto strašné návrhy a napadlo je nakonec jisté řešení. A tak otec k synovi promluvil následovně: ´Chlapče, já i matka tě máme velice rádi, ale nemůžeme ti nijak pomoci. Můžeme tě jedině odvést do hor, kde se můžeš schovat před lidmi z vesnice. Budeš-li mít štěstí a uzdravíš se, můžeš se opět vrátit. Pokud zemřeš, my se to dozvíme a pohřbíme tě.´ Matce se při posledních slovech objevily slzy v očích, otec pronášel ona slova též jen s obtížemi.

Stalo se, jak bylo řečeno. Muž se s pomocí rodičů odebral do hor a tam zůstal v jedné jeskyni. Zpočátku jedl sušené plody, které si přinesl. Zanedlouho je však snědl, byl však tak zesláblý, že neměl síly v okolí hledat lesní plody. Po mnoha dnech chtěl přestat zápasit o svůj život a začal hlasitě plakat a hořekovat.

V lese se však pohyboval lovec, který jakmile uslyšel nářek, šel se nahoru k jeskyni podívat. Když mu nemocný muž vše vylíčil, řekl mu lovec: ´Já jsem jen prostý lovec, nejsem lékař. Obávám se, že ti nemohu pomoci. Mohu ale nasbírat nějaké plody, které rostou zde v okolí.´ Lovec nasbíral plodů na deset dní…

Deset dní stačilo zesláblému muži, aby získal tolik sil, že mohl sbírat plody sám.

Po několika měsících sbírané plody nemocného skutečně z tuberkulózy uzdravily, a tak se opět vrátil domů do vesnice. Když jeho rodiče a vesničané uviděli, že je živ a zdráv, nemohli uvěřit svým očím, a tak jim vše musel dopodrobna vylíčit. Traduje se, že onen muž se dožil sta let…

Můžete znát také jako: schisandra sinensis, schisandra chinensis, wuweizi, wuweijc, klanopraška čínská, magnolka čínská.

Složení: viz Etiketa

Zeptejte se nás

Máte-li dotaz, připomínku nebo nám chcete sdělit něco důležitého, kontaktujte nás pomocí formuláře.

Dotaz:

Informace o produktu bude přidána automaticky

Etiketa

Etiketa1