Bylinná síla čínské tradice!®
Vše pro celostní přístup


100 přírodních potravin: Praktický průvodce ke zdraví s pomocí tradiční čínské medicíny

kniha

Když si vybíráte, jaké potraviny budete každý den jíst, pravděpodobně přemýšlíte, jaká je jejich chuť i výživná hodnota. Možná jste však nevěděli, že určité potraviny a pokrmy můžete využít i k posílení svého zdraví, či dokonce k léčbě nejrůznějších zdravotních problémů. K prevenci a léčbě chorob používá tradiční čínská medicína (TČM) již po mnoho let terapii jídlem. Před více než 400 lety shromáždil lékař a přírodovědec Li Shizhen (1518–1593) tyto znalosti v obsáhlém spisu nazvaném Soupis bylin a stromů. Obsažný materiál tohoto klasického díla vysvětluje naše kniha srozumitelným, populárně-vědeckým jazykem. Více...

Novinka

Cena s DPH398,00 Kč
Značka
Knihy
Kód
KN9788088428145

Produkt je zařazen v těchto kategoriích

100 přírodních potravin: Praktický průvodce ke zdraví s pomocí tradiční čínské medicíny

Podrobný popis 100 přírodních potravin: Praktický průvodce ke zdraví s pomocí tradiční čínské medicíny

Když si vybíráte, jaké potraviny budete každý den jíst, pravděpodobně přemýšlíte, jaká je jejich chuť i výživná hodnota. Možná jste však nevěděli, že určité potraviny a pokrmy můžete využít i k posílení svého zdraví, či dokonce k léčbě nejrůznějších zdravotních problémů. K prevenci a léčbě chorob používá tradiční čínská medicína (TČM) již po mnoho let terapii jídlem. Před více než 400 lety shromáždil lékař a přírodovědec Li Shizhen (1518–1593) tyto znalosti v obsáhlém spisu nazvaném Soupis bylin a stromů. Obsažný materiál tohoto klasického díla vysvětluje naše kniha srozumitelným, populárně-vědeckým jazykem.

Soupis bylin a stromů je nejen materií medikou, tedy klasifikací potravin a léčiv, ale je to také soubor zdravých receptů. V naší knize autorka představuje bezmála 100 potravin a popisuje jejich vlastnosti a techniku přípravy. Kniha také obsahuje mnoho barevných ilustračních fotografií k uvedeným potravinám a pokrmům, takže osvojit si praktické znalosti terapie jídlem a porozumět péči o zdraví z pohledu TČM bude pro vás snadnější. Seznámíte se s přírodními potravinami vybranými ze Soupisu bylin a stromů a dozvíte se, jak si zachovávat zdraví pomocí terapie jídlem, tedy s využitím obyčejných obilnin, masa, zeleniny a ovoce.

V této knize se dozvíte:

• jak zjistit svou tělesnou konstituci a podle ní si zvolit vhodnou stravu

• jaké jsou vztahy mezi různými povahami, barvami a chutěmi potravin a naším zdravím

• jaká jídla a potraviny jíst v každém ročním období pro posílení fyzické kondice

• jak se dá jednoduše a účinně využít terapie jídlem u běžných onemocnění

Soupis bylin a stromů je mistrovské dílo, jedna z klasických prací tradiční čínské medicíny, kterou sepsal lékař z období dynastie Ming (1368–1644) Li Shizhen (1518–1593). Li Shizhen svou knihu sestavoval mnoho let a kombinuje v ní vlastní znalosti a zkušenosti s poznatky a úspěchy svých předchůdců na poli bylinné terapie. Jedná se také o systematickou encyklopedii tradiční čínské medicíny do 16. století. Soupis bylin a stromů byl přeložen do více než 20 jazyků z celého světa.

Moudrost tradiční čínské medicíny nás učí, že jídlem můžeme nejen zahnat hlad a uspokojit chuťové buňky, ale také zabránit nemocem a posílit své zdraví. V Číně se stalo již od dávných dob tradicí vyživovat tělo přírodními netoxickými potravinami. Tyto poznatky a zkušenosti můžeme aplikovat i ve svém životě, stačí si položit pár otázek: Jaké potraviny z toho obrovského množství, ke kterému mám dennodenně přístup, jsou pro mě vhodné? Jaký mají tyto potraviny účinek? Můžete se naučit jíst správná jídla ve správný čas, a zjistíte, že terapie jídlem je mnohem méně nákladná než léčba léky a že suroviny používané při terapii jídlem jsou přírodní a bez vedlejších účinků.

Název: 100 přírodních potravin

Originální název: 100 Natural Foods

Autor: Yang Li

Jazyk: česky

Pořadí vydání: 1.

Rok a měsíc vydání: 2022/09

Počet stran: 196

Typ, vazba: Kniha, paperback

ISBN: 978-80-88428-14-5

EAN: 9788088428145

Zeptejte se nás

Máte-li dotaz, připomínku nebo nám chcete sdělit něco důležitého, kontaktujte nás pomocí formuláře.

Dotaz:

Informace o produktu bude přidána automaticky

Anketa

Připravujeme

Zatím nikdo nehlasoval